Abaz Kosumi – njeriu i sakrificave  - Bota Sot
Abaz Kosumi – njeriu i sakrificave 

Futboll

Abaz Kosumi – njeriu i sakrificave 

Nga: K. Goca Më: 26 mars 2020 Në ora: 15:16
Abaz Kosumi – njeriu i sakrificave 

Trajnerët e kanë kryer punën me shumë sukses në vitet e 90-ta. Trajnerët iu bashkuan mijëra sportistëve në garat e Republikës së Kosovës, duke i thënë jo përgjithmonë garave me klube ish jugosllave dhe të Serbisë.

Kosumi i takon Gjeneratës së Republikës.

Ai me shumë sukses ka drejtuar disa skuadra në vitet më të vështira në kohën e okupimit (1991-1999). Kosumi me shumë trajnerë iu kundërvunë regjimit kriminal serb dhe zhvilluan garat e Republikës në fusha të improvizuara.     

Abaz Kosumi – njeriu i sakrificave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat