Lajm i fundit për Xherdan Shaqiri, ja çka flitet - Bota Sot
Lajm i fundit për Xherdan Shaqiri, ja çka flitet

Futboll

Lajm i fundit për Xherdan Shaqiri, ja çka flitet

Më: 26 mars 2020 Në ora: 15:45
Lajm i fundit për Xherdan Shaqiri, ja çka flitet

Ky sezon mund të jetë i fundit për Xherdan Shaqirin. Skuadra turke Galatasaray po këmbëngulë për huazimin e futbollistit.

Kampioni turk poashtu po kërkon edhe të drejtën për blerje të plotë, raporton fotomaç.tr në versionin në gjuhen angleze përcjell Klan Kosova.

Ai mund të luajë përballë lojtarit tjetër nga Kosova, Vedat Muriqi, që luan për Fenerbahçe.

Por, krerët e Liverpoolit po shpresojnë të shesin Shaqirin dhe kërkojnë 30 milionë euro.

Mesfushori kosovar ka pasur probleme të shumta me lëndime këtë stinor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat