Interi nuk i ndahet “pazarit” në Premier League, Aubameyang blerja tjetër e madhe nga Anglia! - Bota Sot
Interi nuk i ndahet “pazarit” në Premier League, Aubameyang blerja tjetër e madhe nga Anglia!

Futboll

Interi nuk i ndahet “pazarit” në Premier League, Aubameyang blerja tjetër e madhe nga Anglia!

Më: 29 mars 2020 Në ora: 17:43
Pierre Emerick-Aubameyang

Inter dhe Premier League, një kombinim që është bërë një konstantë e vazhdueshme në tregun e transferimeve.

Në dy afatet e fundit, të paktën, ka qenë kështu: në verë ish- trajneri i Chelsea Conte, Lukaku dhe Sanchez nga Manchester United, në janar Young, Moisiu (nga Fenerbahce por ana e Chelsea) dhe në fund Eriksen, ishin lojtarë të ardhur nga kjo ligë tek Inter.

Diçka është prodhuar edhe në rrugëdalje, mbështetur në transferimin e huazimit të Valentino Lazaro në Newcastle. Dhe e ardhmja nuk duket se do të ndryshojë: Interi dëshiron të fluturojë përsëri në Angli dhe tashmë dëshiron blerje të mëdha atje.

Bazuar në mediat italiane, Interi po mendon seriozisht për transferimin e sulmuesit nga Gaboni, Pierre Emerick-Aubameyang. Drejtuesit e kësaj skuadre janë në monitorim të tij dhe në afatin kalimtar veror pritet që ti drejtohen Arsenalit me një ofertë të bujshme për të.

Kjo sepse nga skuadra pritet të largohet sulmuesi Lautaro Martinez në drejtim te Barcelonës, atje ku ka arritur marrëveshje me klubin Blaugranas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat