Këshillohen klubet e Premierligës: Mund të merrni vetëm dy javë pushim para rifillimit të sezonit - Bota Sot
Këshillohen klubet e Premierligës: Mund të merrni vetëm dy javë pushim para rifillimit të sezonit

Futboll

Këshillohen klubet e Premierligës: Mund të merrni vetëm dy javë pushim para rifillimit të sezonit

Më: 7 prill 2020 Në ora: 09:31
Ilustrim

Klubet e Premier League mund të marrin vetëm një pushim dy-javor para fillimit të sezonit të ri.

Ky sezon është pezulluar në kohë të pacaktuar pasi vendi u fut në bllokim midis krizës së koronavirusit.

Të 20 klubet e Premierligës zhvilluan të premten një konferencë me video, ndërsa përpiqen të gjejnë një mënyrë për të përfunduar sezonin aktual

Disa klube kanë akoma edhe 10 ndeshje të ligës, ndërsa janë garat vendase dhe evropiane që duhet të përfundojnë.

Një kthim në stërvitje të plotë është ende larg, pasi lojtarët kryejnë rutinat personale në vend të kësaj.

Sidoqoftë, edicioni i ri do të fillojë më 8 gusht, megjithëse kjo datë mund të shtyhet.

Në klubet e Premierligës është paralajmëruar se mund të ketë një pushim dy-javor midis sezoneve, pasi ata kërkojnë të rikthejnë orarin e futbollit përsëri në rrugën e duhur

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat