Operacioni Mbappe - Bota Sot
Operacioni Mbappe

Futboll

Operacioni Mbappe

Më: 7 prill 2020 Në ora: 13:40
Operacioni Mbappe

Kriza nga koronavirusi, me shumë gjasa do ti ndryshojë strategjitë e transferimeve dhe pagave në shumë klube.

Për këtë arsye ëndrra e Mbappe për të veshur fanellën e bardhë do të shtyhet edhe për një vit.

Operacioni Mbappe, aspekti më ambicioz i kësaj strategjie ka qenë në punime për pesë vjet, por do të duhet të presë deri në verën e 2021.

Përcaktimi i lojtarit është thelbësor për një veprim në mënyrë që PSG të jetë e vetëdijshme se ata do të duhet të hyjnë në negociata për largimin e tij, nëse ai nuk rinovon kontratën e tij.

Në vitin 2022, ai mund të largohet falas, ku mund të nënshkruajë me një pagë mahnitëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat