Xhevahirin që e dëshiron e gjithë Evropa - Bota Sot
Xhevahirin që e dëshiron e gjithë Evropa

Futboll

Xhevahirin që e dëshiron e gjithë Evropa

Më: 9 prill 2020 Në ora: 16:06
Xhevahirin që e dëshiron e gjithë Evropa

Kai Havertz (20 vjeçar) është një ndër lojtarët më me të ardhme në Europë.

Sipas Sky Germany ai është rrugës për ta përfunduar te Bayern Munich.

Që nga vera e kaluar ai ka qenë në agjendën e Real Madridit, Barcelonë, ​​Bayernit,  Liverpoolit, Chelseat dhe dy klubeve të Mançester, City e United. Kurse tani e duan edhe Arsenali e Juventusi.

Me kaq shumë opsione të mira për të zgjedhur, duket se Havertz tashmë e ka bërë një gjë të tillë.

Siç raportohet nga Sky Germany, mesfushori preferon të mbetet në Bundesligë dhe dëshira e tij është që të luajë për Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm.

Vetëm 20 vjeç, ai e nisi me këmbë të mbarë në Bundesliga ku shënoi 17 gola dhe dhuroi 4 asistime; sezonin e përfundoi si golashënuesi i tretë më i mirë në kampionat, para tij ishin vetëm Lewandowski dhe Alcácer.

Raportohet se Bayerni më pas e kërkoi menjëherë, duke ofruar madje 90 milionë euro, por Leverkusen refuzoi ofertën, megjithatë nuk mendon ta bëjë sërish këtë verë një gjë të tillë.

Çmimi që i ka vënë Bayer Leverkusen lojtarit është 130 milionë euro, por ka zëra se Bayerni mund ta marrë atë me 100 milionë.

Këtë edicion, ai ka shënuar 10 gola në 34 paraqitje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat