FIFA publikon renditjen e re, Kosova është në këtë vend - Bota Sot
FIFA publikon renditjen e re, Kosova është në këtë vend

Futboll

FIFA publikon renditjen e re, Kosova është në këtë vend

Më: 9 prill 2020 Në ora: 19:28
Kosova

FIFA ka publikuar renditjen e re, ja në cilin vend është Kosova.

Pa asnjë ndryshim, FIFA ka publikuar renditjen e re me Kosovën që vazhdon të jetë në vendin e 115-të

Sot, në kushte normale, Kosova mund të kishte rikuperuar disa vende, apo ndoshta do të kishte humbur disa vende në renditjen e FIFA-s.

Image

Por, e planifikuar për t’u publikuar sot, FIFA s’kishte se si të masë paraqitjet e ekipeve pasi si Kosova e as Shqipëria, po ashtu shtetet tjera, nuk zhvilluan asnjë ndeshje ndërkombëtare, miqësore apo zyrtare që ishin të planifikuar në muajin mars, për shkak të koronavirusit që ka paralizuar botën, po ashtu edhe futbollin, dhe u publikua renditje e njejte.

Kështu, Kosova ka mbetur në pozitën e 115-të me 1174 pike, ndërsa Shqipëria e 66-ta.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat