Kjo skuadër e madhe rivalizon Barcelonën - Bota Sot
Kjo skuadër e madhe rivalizon Barcelonën

Futboll

Kjo skuadër e madhe rivalizon Barcelonën

Më: 12 prill 2020 Në ora: 15:53
Kjo skuadër e madhe rivalizon Barcelonën

Paris Saint Germain është interesuar për sherbimet e brazilianit, Willian, bën të ditur ‘Don Balo’.

Kontrata e futbollistit te skuadra e Chelseat do të skadon në fund të stinorit, dhe ai ka zgjedhur mos ta vazhdon atë.

Barcelona raportohet se po e udhëheq garën për Willianin, por edhe Parisi planifikon të bëjë ofertë.

Willian 31-vjeçar këtë edicion ka luajtur 37 ndeshje në të gjitha garat, ndërsa ka shënuar shtatë gola dhe asistuar gjashtë tjerë.

Te klubi londinez gjendet që nga vera e vitit 2013, kur u transferua nga Anzhi për 35.5 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat