FIFA me donacion prej 150 milionë eurove, për luftën kundër Covid-19 - Bota Sot
FIFA me donacion prej 150 milionë eurove, për luftën kundër Covid-19

Futboll

FIFA me donacion prej 150 milionë eurove, për luftën kundër Covid-19

Më: 24 prill 2020 Në ora: 16:48
FIFA

FIFA ka bërë pjesën e saj, duke ndihmuar luftën kundër koronavirusit.

150 milionë euro janë ndarë nga FIFA, për 211 shtetet anëtare të saj, si hap i parë për planin e daljes nga kriza e Covid-19.

Sipas një njoftimi, ligat do si ajo e Italisë do të pranojnë nga 463 mijë euro.

Këto të hyra do të përdoren për të mbuluar humbjet që skuadrat dhe ligat kanë pësuar gjatë kësaj kohe.

Federata e Futbollit të Kosovës nuk ka lëshuar akoma ndonjë njoftim, për të lajmëruar rreth donacioneve të FIFA.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat