Anulohet kampionati i futbollit në Holandë, nuk do të ketë fare kampion - Bota Sot
Anulohet kampionati i futbollit në Holandë, nuk do të ketë fare kampion

Futboll

Anulohet kampionati i futbollit në Holandë, nuk do të ketë fare kampion

Më: 24 prill 2020 Në ora: 17:49
Kampionati holandez i futbollit

Anulohet kampionati i madh i futbollit, nuk do të ketë fare kampion

Kampionati holandez i futbollit është kampionati i parë që pritet të anulohet.

Madje raportohet në mediat e huaja se këtë vit nuk pritet të ketë fare kampion në këtë kampionat.

Krejt kjo po ndodh pas shfaqjes së pandemisë së koronavirusit, që deri më tani ka shkaktuar dëmë të mëdha në të gjithë sferat.

Kujtojmë që ky kampionat dhe kampionatet tjera të futbollit janë tanimë të pezulluara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat