Shqiptari, i katërti në botë, për këtë arsye - Bota Sot
Shqiptari, i katërti në botë, për këtë arsye

Futboll

Shqiptari, i katërti në botë, për këtë arsye

Më: 30 prill 2020 Në ora: 14:06
Shqiptari, i katërti në botë, për këtë arsye

Shqiptari, i katërti në botë, për çfarë arsye?

Reprezentuesi i Maqedonisë, Enis Bardhi është njohur për gjuajtjen e fortë nga goditja e lirë, për të cilën ka marë nota të larta në futbollin në Spanjë.

Mirëpo në vlerësimin e fundit nga ana e prodhuesve të videolojës “FIFA 20”, Bardhi ka notën 91 dhe mban pozitën e 4-të në botë, dukë qëndruar pas liderit Lionel Mesi, Miralem Pjaniqit dhe Sebastian Xhovinko, të cilët kanë notën 92.

Bardhi ka realizim prej 24 për qindëve, pasi që ka shënuar 6 gola në 25 tentimeve nga gjuajtja e lirë në fanellën e Levantes në La Liga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat