Sambia mund koronavirusin - Bota Sot
Sambia mund koronavirusin

Futboll

Sambia mund koronavirusin

Më: 3 maj 2020 Në ora: 14:39
Sambia mund koronavirusin

Sambia mund koronavirusin.

Lojtari i Monpelies, Xhunior Sambia, javën e kaluar u shtrua në spital dhe madje erdhi lajmi se u përkeqësua teksa u dërgua në terapi intensive, si dhe për të mirën e tij, mjekët vendosën ta fusnin në koma artificiale.

Megjithatë, në ditën e sotme ka ardhur lajmi i mirë dhe mesfushori është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore.

Madje, së shpejti pritet që të dalë edhe nga spitali për të vëzhduar trajtimin në shtëpi derisa COVID-19 të zhduket krejtësisht nga organizmi i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat