Shaqiri drejt La Ligës, kjo skuadër e madhe pas tij - Bota Sot
Shaqiri drejt La Ligës, kjo skuadër e madhe pas tij

Futboll

Shaqiri drejt La Ligës, kjo skuadër e madhe pas tij

Më: 6 maj 2020 Në ora: 23:54
Xherdan Shaqiri

Sevilla po përgatitet t’i ofrojë Xherdan Shaqirit një kontratë afatgjate, që Liverpooli nuk mund t’ia sigurojë.

Pjesa më e madhe e suksesit të Liverpool gjatë disa sezoneve të fundit është bazuar në një lloj formacioni.

Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino janë kombinuar për të prodhuar një nga sulmet më të frikshme në botë.

Derisa kjo ia ka ulur minutazhën e aktivizimit Shaqirit.

Edhe ardhja e Takumi Minamino ia ka vështirësuar planet.

Liverpooli mund ta shesë për rreth 30 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat