Klubet e Maqedonisë mund të nisin stërvitjet më 18 maj - Bota Sot
Klubet e Maqedonisë mund të nisin stërvitjet më 18 maj

Futboll

Klubet e Maqedonisë mund të nisin stërvitjet më 18 maj

Më: 12 maj 2020 Në ora: 14:03
Klubet e Maqedonisë mund të nisin stërvitjet më 18 maj

Skuadrat e futbollit në Maqedoni gjatë javës së ardhshme do të mund të nisin me stërvitjet dhe përgatitjet për rinisjen e sezonit të ndërprerë.

Komisioni për sëmundjet ngjitëse, ka dërguar propozimin deri te qeveria, që pritet të jep dritë jeshile, ndërsa protokollet shëndetësore, në mënyrë plotësuese do të dërgohen gjatë javës së ardhshme.

Kjo do të thot se skuadrat vendore mund të nisin me stërvitje nga 18 maji dhe duhet që për 3 javë të pëgatiten për të vazhduar sezonit, që me këtë dinamike, besohet se mund të nis më 8 qershor.

Mirëpo për këtë do të vendos Federata e Futbollit të Maqedonisë dhe Komisioni për gara. Deri në fund të sezonit aktual kanë mbetur pë tu zhvilluar 13 javë dhe dy sfidat e gjysmëfinales dhe finalja e Kupës së Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat