Vëllai i Pogba bëhet me skuadër të re - Bota Sot
Vëllai i Pogba bëhet me skuadër të re

Futboll

Vëllai i Pogba bëhet me skuadër të re

Më: 18 maj 2020 Në ora: 20:24
Paul Pogba dhe Florentin Pogba

Vëllai i madh i Paul Pogba, Florentin Pogba, i është bashkuar Sochaux në divizionin e dytë francez, konfirmoi klubi të hënën.

Mbrojtësi 29-vjeçar ka rënë dakord për një marrëveshje tre-vjeçare për t’u rikthyer në futbollin francez, shtoi klubi.

Florentin lindi në Conakry por luajti për Francën në skuadrën e të rinjve përpara se të zgjedhte Guinean si senior.

Ai ka qenë një agjent i lirë pasi skuadra e MLS Atlanta United e liroi atë në fund të vitit të kaluar.

Florentin filloi karrierën e tij në Celta Vigo në Spanjë dhe vazhdoi te Sedan dhe Saint-Etienne në Francë, si dhe Genclerbirligi në Turqi.

Sochaux ishte i 14-ti në Ligue 2 kur gara u ndal në mes të marsit nga pandemia e koronavirusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat