Bernardo Silva paralajmëron City-n, kujton disfatën e Barçës - Bota Sot
Bernardo Silva paralajmëron City-n, kujton disfatën e Barçës

Futboll

Bernardo Silva paralajmëron City-n, kujton disfatën e Barçës

Më: 22 maj 2020 Në ora: 23:57
Bernardo Silva

Mesfushori i Manchester City-t, Bernardo Silva, mendon se përballja me Real Madrid në Champions League nuk është aspak e mbaruar.

Qytetarët kanë fituar 2-1 ndeshjen e parë të luajtur në Santiago Bernabeu para se futbollit të ndalej për shkak të Covid-19.

Edhe pse një fitore në transfertë i rrit ndjeshëm shanset për një kualifkim në çerekfinalet e kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube, Silva e di se Real Madrid mund ta përmbysë rezultatin në Etihad.

“Është gjithçka e hapur”, ka thënë ai për AS.

“Kur luan kundër një skuadre si Real-i, asgjë nuk është e sigurt. Kemi parë shumë përballje që janë përmbysur në vitet e kaluara”.

“Shikoni çfarë ndodhi me Barçën vitin e kaluar, fitoi 3-0 me Liverpool-in dhe më pas u mund 4-0. Nuk i dihet kurrë”.

“Nuk mund të nënvlerësosh asnjë skuadër, aq më pak Real Madridi-n, që ka fituar 13 Champions”.

“Askush tjetër nuk ka eksperiencën që kanë lojtarët e Real-it në këtë kompeticion, kështu që nuk mund të mendojmë se i kemi mundur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat