Agjenti i tij e konfirmon të ardhmen e Sergio Agueros - Bota Sot
Agjenti i tij e konfirmon të ardhmen e Sergio Agueros

Futboll

Agjenti i tij e konfirmon të ardhmen e Sergio Agueros

Më: 23 maj 2020 Në ora: 14:22
Sergio Aguero

Agjenti i Sergio Aguero pushoi raportet e interesit nga Napoli, Juventus dhe Inter. “Nuk ka asnjë shans që ai të largohet nga Manchester City para vitit 2021.”

Reprezentuesi i Argjentinës u përmend nga Sportitalia si një kandidat i mundshëm për Napoli ose Inter këtë verë, veçanërisht pasi kontrata e tij po fillon të skadohet.

“Sergio ka një kontratë me Manchester Cityt deri në vitin 2021 dhe nuk ka asnjë shans që ai të largohet para kësaj,” tha agjenti Hernan Reguera për FCInterNews.it.

“Ne do të shohim se çfarë ndodh pas kësaj. Unë nuk kam folur me Interin dhe arsyeja është shumë e thjeshtë: Aguero është i lumtur me Citizens dhe nuk ka ndërmend të ndryshojë klubin. ”

Kun Aguero mbush 32 vjeç muajin tjetër dhe u sugjerua si një trashëgimtar i mundshëm i Lautaro Martinez në Inter ose alternative për shënjestrën e Napolit, Mauro Icardi.

Juventus po kërkojnë gjithashtu një sulmues të ri për të zëvendësuar Gonzalo Higuain.

Ai shënoi 23 gola në 30 ndeshje konkurruese për Manchester City këtë sezon dhe ka qenë në klub që nga 2011.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat