E turpshme, futbollisti akuzohet për përdhunim në grup - Bota Sot
E turpshme, futbollisti akuzohet për përdhunim në grup

Futboll

E turpshme, futbollisti akuzohet për përdhunim në grup

Më: 24 maj 2020 Në ora: 12:54
E turpshme

Një ngjarje e turpshme ka tronditur botën e futbollit në Angli. Një futbollist i Premier Ligës është akuzuar për “përdhunim në grup” nga një grua, e cila thotë se pija e saj ishte helmuar gjatë një feste në kohën e izolimit për shkak të koronavirusit.

Viktima, identiteti i së cilës nuk mund të zbulohet për shkaqe ligjore, pretendon se në pijen e saj është hedhur drogë. Ajo gjithashtu frikësohet se është sulmuar nga një numër shokësh i futbollistit në një banesë të marrë me qira.

Gruaja u ankua në policia një ditë pas kësaj ngjarje, shkruan “Daily Star”. Detektivët e kanë në pyetje atë dhe ajo është kontrolluar nga stafi mjekësor i forenzikës dhe doktorët.

Policia nuk ka treguar nëse futbollisti, identiteti i të cilit është i panjohur, është marrë në pyetje apo jo, gjithsesi kjo ngjarje pritet të zbardhet në ditët në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat