E BUJSHME: Milani ëndërron të kthehet në elitën e Evropës duke nënshkruar yllin e PSG, Neymar! - Bota Sot
E BUJSHME: Milani ëndërron të kthehet në elitën e Evropës duke nënshkruar yllin e PSG, Neymar!

Futboll

E BUJSHME: Milani ëndërron të kthehet në elitën e Evropës duke nënshkruar yllin e PSG, Neymar!

Më: 25 maj 2020 Në ora: 09:20
Neymar

AC Milan po ëndërron një veprim për yllin e Paris Saint-Germain, Neymar, sipas një raporti sensacional nga revista spanjolle Don Balon.

Raporti pretendon se lojtari brazilian dëshiron të ndryshojë klubin këtë verë, dhe ndërsa projektet më të vendosura si Manchester City dhe Barcelona janë në epërsi, revista spanjolle nuk përjashton hipotezën e bujshme të një transferimi të tij në Milan.

Kuqezinjtë synojnë të rihapen në elitën e Evropës duke nënshkruar një lojtar si Neymar, dhe ndërsa raporti shton se 28-vjeçari nuk është i egër për idenë e të luajturit në Itali, ai e di se Milani është një klub i shkëlqyeshëm dhe se ai së shpejti mund të kthehen në tituj fitues në Evropë.

Sidoqoftë, ka pak shanse që negociatat të kalojnë për shkak të kostos së lojtarit paga e tij e madhe, por revista spanjolle përfundon raporton duke deklaruar se çdo gjë është e mundur në futboll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat