Juventusi është përpara Lazios - Bota Sot
Juventusi është përpara Lazios

Futboll

Juventusi është përpara Lazios

Më: 31 maj 2020 Në ora: 14:22
Juventusi është përpara Lazios

Ish-trajneri i Italisë, Marcello Lippi ka thënë se Interi mund të rikthehet në garën për titull të Serie A këtë sezon.

Juventusi është përpara Lazios me një pikë në krye të tabelës, megjithëse Interi ka një lojë në dorë kundër Sampdoria dhe kjo mund t’i ndihmojë në luftën për titull.

“Interi është në maje të tabelës së ligës, por nëse ata fitojnë lojën e mbetur kundër Sampdorias, ata përfshihen në garën për titull, pas Juve dhe Lazio kanë përplasjen e drejtpërdrejtë për të luajtur”.

“Sipas mendimit tim është një garë me tre drejtime”, ka thënë trajneri i njohur italian.

Gjatë ditëve të fundit për luftën për titull në Serie A ka folur edhe trajneri i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini.

Edhe Mancini, sikurse Lippi beson se tri klube do të luftojnë për titull, edhe pse Juventusin e sheh si favorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat