Arrihet rekordi historik në Bundesligë - Bota Sot
Arrihet rekordi historik në Bundesligë

Futboll

Arrihet rekordi historik në Bundesligë

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 22:22
Hertha Berlini

Mesfushori Vladimir Darida ka thyer rekordin për më shumë kilometra të përshkruara në Bundesligë.

Futbollisti i Hertha Berlinit ka vrapuar 14.34 kilometra në ndeshjen e fituar kundër Augsburg.

Çmenduri kur e mendon se futbollisti vjen pas një pauze të gjatë të kampionatit. Bundesliga ka pak kohë që ka rifilluar dhe askush nuk mund ta imagjinonte se Darida do të ishte kaq mirë fizikisht.

Trajneri i 29-vjeçarit, Bruno Labbadia, u shpreh mjaft i gëzuar për rekordin e lojtarit të tij.

“Diçka e tillë është e mrekullueshme. E shoh më të jashtëzakonshme kur ai vrapon dhe pas dëmtimit të tij dhe i dha pasimin kyç Piatek për të shënuar”, – tha ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat