Arsim Fehmiu - sot 88 vjeçar, veprimtar i shquar i Gjeneratës së Republikës   - Bota Sot
Arsim Fehmiu - sot 88 vjeçar, veprimtar i shquar i Gjeneratës së Republikës  

Futboll

Arsim Fehmiu - sot 88 vjeçar, veprimtar i shquar i Gjeneratës së Republikës  

Nga: Kemajl Goca Më: 3 qershor 2020 Në ora: 14:24
Arsim Fehmiu - sot 88 vjeçar, veprimtar i shquar i Gjeneratës së Republikës  

Dha shumë për sportin e Kosovës. Është profesor Arsim Fehmiu!

Njeriu që nuk kurseu veten në kohërat më të vështira, në vitet e 90-ta. 

Ai ka kontribuar shumë edhe në futboll në kohën e okupimit.

Ai nuk u ndal asnjëherë përkundër kërcënimeve të mëdha që i vinin nga regjmi kriminal serb, por me mijëra sportistë vazhduan misionin e tyre, duke zhvilluar garat në kuadër të Republikës së Kosovës, në fusha të vështira dhe të improvizuara.

Sot Fehmiu ka fiks 88 vjet, ndihet krenar për gjithë atë që bëri për shtetin e Kosovës, sidomos për sportin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat