Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit - Bota Sot
Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit

Futboll

Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 14:40
Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit

Një tjetër lajm i keq për trajnerin e Evertonit, Carlo Ancelottin

Pas dëmtimit të mesfushorit Gambin, tekniku italian do ti duhet ti bëjë llogaritë dhe pa qëndërmbrojtësin, Yerry Mina.

Është vetë klubi anglez që ka konfirmuar dëmtimin e kolumbianit, përmes një deklarate zyrtare. 25-vjeçari që erdhi nga Barcelona pritet të mungojë disa javë dhe tashmë është nën kujdesin e mjekëve të Evertonit.

Premier League pritet të startojë në 17 qershor, pasi u ndërpre që në muajin mars nga pandemia botërore. Ancelotti duket se do të ketë disa mungesa të rëndësishme, në një periudhë jo të favorshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat