Ky është stadiumi simpatik - Bota Sot
Ky është stadiumi simpatik

Futboll

Ky është stadiumi simpatik

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 15:29
Ky është stadiumi simpatik

Kjo është fusha e skuadrës së futbollit Vardari nga Forina e Gostivarit.

Skuadra që garon në Ligën e Dytë të futbollit të Maqedonisë së Veriut ka një stadium mjaft simpatik.

Anëtarët e klubit edhe në këtë kohë të pandemisë, kur mungojnë aktivitetet sportive, e mirëmbajnë fushën, duke e ujitur sa herë që ka nevojë. Dhe, nga mirëmbajtja tereni ka marrë një pamje mahnitëse.

Ky është një shembull i mirë edhe për klubet tjera vendore që të mirëmbajnë fushat e tyre./reshat ibrahimi/.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat