Sylejmani: Policia e Serbisë me autoblinda ndërhyri dhe e prishi lojën  - Bota Sot
Sylejmani: Policia e Serbisë me autoblinda ndërhyri dhe e prishi lojën 

Futboll

Sylejmani: Policia e Serbisë me autoblinda ndërhyri dhe e prishi lojën 

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2020 Në ora: 16:21
Sylejmani: Policia e Serbisë me autoblinda ndërhyri dhe e prishi lojën 

Në shkrimin në gazetën “Bota sot”, me titull: “Arsim Fehmiu - sot 88 vjeçar, veprimtar i shquar i Gjeneratës së Republikës”, ish trajneri i mirënjohur i futbollit, Ahmet Sylejmani, kujton edhe një detaj sa rrënqethës aq edhe interesant që kishte ndodhur në vitet e 90-ta.

“Mu kujtu një lojë para lufte që e zhvilluam në Dumnicë të Podujevës në mes të Reprezentacioneve të futbollit të Prishtinës dhe Ferizajt, policia e Serbisë me autoblinda ndërhyri dhe na i prishi lojën.

Ishin kohëra të vështira të pavarësimit të sportit”, komenton Sylejmani.

Vitet e 90-ta, ishin vitet më të rënda për popullin shqiptar të Kosovës, duke u ballafaquar me agresorin serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat