Bartomeu refuzon 100 milionët - Bota Sot
Bartomeu refuzon 100 milionët

Futboll

Bartomeu refuzon 100 milionët

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 14:31
Bartomeu refuzon 100 milionët

Siç është raportuar nga katalanasja “Sport” këtë të shtunë, Josep Maria Bartomeu u informua nga stafi i klubit mbi një ofertë prej 100 milionë eurosh për Ansu Fati, xhevahirin e ri në “kurorën” e akademisë së Barçës.

Presidenti i Blaugrana-ve e bëri të qartë se Ansu nuk është në shitje, kështu që çështja nuk u diskutua. Një shenjë e sigurisë së Bartomeut në një moment delikat për ekonominë e klubit, i cili ka nevojë për likuiditet, që të afrohet sa më shumë me një buxhet të plotë, i cili do të përmbushë pagat e larta të lojtarëve.

Kjo gjë dëshmon se Ansu Fati mbetet në qendër të projektit të vazhdimësisë. Në fakt, siç raportohej nja dy javë më parë, objektivi i Barçës është të mbajë talentin e vet, meqë Neymar, sipas të gjitha gjasave, nuk do të kthehet në “Camp Nou”. Kjo nënkupton se ka tejkaluar në hierarki edhe Ousmane Dembélé, i cili është në shitje, pas tri sezonesh të frustruara.

Barça dëshiron që Ansu Fati t’i harrojë sirenat e merkatos, ofertat multimilionëshe dhe të përqëndrohet në tejkalimin e problemeve me dëmtimin, për ta ndihmuar skuadrën në këtë fund të sezonit, në të cilin lojërat do të dendësohen shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat