Ferati me fitore të madhe dhe drejt Bundesliga II - Bota Sot
Ferati me fitore të madhe dhe drejt Bundesliga II

Futboll

Ferati me fitore të madhe dhe drejt Bundesliga II

Nga: K. Goca Më: 6 qershor 2020 Në ora: 16:06
Ferati me fitore të madhe dhe drejt Bundesliga II

Skuadra e Manheimit është shumë afër Bundesliga II.

Futbollisti Arianit Ferati me Manheimin si vendas triumfuan me rezultat 2:1 ndaj Viktoria Koln.
Korte (47'), Patzler (84'-autogol) shënuan për Manheimin dhe Kreyer (36') për Viktoria. 

Ferati u zëvendësua në minutën e 76-të, ndërsa Albert Bunjaku u inkuadrua në lojë nga minuta e 74-të por me Viktorinë nuk arritën të paktën një pikë. 

Pas javës së 30-të të Bundesliga III, Manheim është në vend të dytë me 50 pikë dhe Viktoria e 13-ta me 38 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat