Dortmund mposht Hertha Berlinin, shkëputet nga Leipzig - Bota Sot
Dortmund mposht Hertha Berlinin, shkëputet nga Leipzig

Futboll

Dortmund mposht Hertha Berlinin, shkëputet nga Leipzig

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 20:33
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund ka marrë një fitore tejet të rëndësishme.

Fitore minimale, por me një rëndësi shumë të madhe erdhi për Dortmund, në ndeshjen kundër Hertha Berlin.

‘Verdhezinjt’ e Lucien Favre shfrytëzuan avantazhin e terrenit dhe morën tri pikë, me Can që bëri heroin.

Emre Can doli në skenë në minutën e 59’ të takimit, kur shënoi për 1:0 duke shfrytëzuar asistimin e Julian Brandt.

Goli i mesfushorit gjerman vendosi fatin e takimit. BVB tashmë numëron 63 pikë për pozitën e dytë në tabelë.

Hertha mbetet në kuotën e 38 pikëve, për të mbajtur vendin e nëntë në klasifikimin e Bundesliga. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat