Sneijder: Mund të isha si Messi ose Ronaldo - Bota Sot
Sneijder: Mund të isha si Messi ose Ronaldo

Futboll

Sneijder: Mund të isha si Messi ose Ronaldo

Më: 7 qershor 2020 Në ora: 14:36
Sneijder: Mund të isha si Messi ose Ronaldo

Legjenda e Inter-it, Wesley Sneijder ka besimin se mund të ishte bërë si ylli i Juventus-it, Crisitano Ronaldo ose i Barcelonës, Lionel Messi.

Messi dhe Ronaldo cilësohen si dy lojtarët më të mirë të historisë së futbollit dhe Sneijder ka besimin se ai mund të ishte bërë si ta.

Por, holandezi ka zbuluar se kjo nuk i ka pëlqyer, derisa dyshja ka bërë shumë sakrifica.

“Mund të isha si Messi ose Ronaldo. Thjeshtë nuk e ndjeja se me pëlqen”.

“E shijova jetën time. Leo dhe Cristiano janë ndryshe, ata kanë bërë shumë sakrifica”, theksoi ai.

Sneijder në vitin 2010 ishte ndër tre mesfushorët më të mirë në botë, sezon në të cilin u cilësua se mesfushori më i mirë nga UEFA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat