Një person del pozitiv me Covid 19 në Premier League - Bota Sot
Një person del pozitiv me Covid 19 në Premier League

Futboll

Një person del pozitiv me Covid 19 në Premier League

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 00:01
Foto ilustrim

Premier League ka konfirmuar se një person ka dal pozitiv pas testeve të kryera vikendin që lamë pas.

Çdo javë testohen futbollistë dhe i gjithë stafi i klubeve për COVID-19.

Vikendin që lamë pas, ishte hera e 11 e testimeve që kur vendosën rregullat për rinisjen e Premier Leagues me 17 qershor.

Pas ndeshjeve këtë vikend, serish ka pas testime dhe Premier League njoftoi se një person ka dal pozitiv.

Nuk është treguar të jetë futbollist apo pjesë e stafit të ndonjë klubi.

Klubet e Premier Leagues i testojnë futbollistët dy herë në javë, derisa rezultatet dalin çdo të hëne. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat