Betim Fazliji me St. Gallenin në kreun e Superligës së Zvicrës - Bota Sot
Betim Fazliji me St. Gallenin në kreun e Superligës së Zvicrës

Futboll

Betim Fazliji me St. Gallenin në kreun e Superligës së Zvicrës

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2020 Në ora: 18:38
Betim Fazliji me St. Gallenin në kreun e Superligës së Zvicrës

Futbollisti Betim Fazliji me ekipin e St. Gallenit e mposhtën me rezultat 2:1 Sionin e Pajtim Kasamit dhe Arian Kabashit.

St. Gallen fiton tri pikë të mëdha në luftë për titullin e kampionit.

Për St. Gallen shënon Demiroviqi në minutën e 12-të e 19-të, ndërsa për St. Gallen Baltazar (22').

Kasami luajti titullar, e Arian Kabashi nga minuta e 46-të për Sionin dhe Fazliji i plot për St. Gallenin.

Pss 28 jave në kampionatin zviceran, St. Gallen kryeson me 58 pikë, ka dy më shumë se Young Boys dhe Sioni është në pozitën e nëntë 24 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat