Liverpooli e gjunjëzon Aston Villën  - Bota Sot
Liverpooli e gjunjëzon Aston Villën 

Futboll

Liverpooli e gjunjëzon Aston Villën 

Nga: K. Goca Më: 5 korrik 2020 Në ora: 19:23
Liverpooli e gjunjëzon Aston Villën 

Skuadra e Liverpoolit, kampion i ri në Angli, arkëton tri pikë në javën e 33-të të Premier Leagues në futboll.

Liverpooli fiton falë golave të Manes në minutën e 71-të dhe Jones në atë të 89-tës.

Lojë e mirë e "Redsave" dhe fituan tre pikë, që më shumë i futen për statistikë. Liverpooli udhëheq renditjen me 89 pikë,  ndërsa Aston Villa është në zonën e rrezikut përkatësisht në pozitën e 18-të me 27 pikë. 

Xherdan Shaqiri ka qenë në bankë por nuk u fut asnjë minutë në lojë nga trajneri Jurgen Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat