Laçi mund me vuajtje Flamurtarin - Bota Sot
Laçi mund me vuajtje Flamurtarin

Futboll

Laçi mund me vuajtje Flamurtarin

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 19:53
Laçi mund me vuajtje Flamurtarin

Janë luajtur pasditen e sotme dy ndeshje të Kategorisë Superiore.

Laçi ka marrë një fitore të rëndësishme 2-1 në shtëpi kundër Flamurtarit dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e tretë, që garanton kualifikimin në Europa League.

Të tre golat kanë ardhur në pjesën e dytë pasi e para është mbyllur në barazim, me Flamuratin që ka mbatur me 10 lojtarë në minutën e 22-të pas kartonit të kuq të marrë nga Oliveira, shkruan telesport.

Nwuabueze (50′, pen) dhe Turkaj (76′) kanë shënuar për vendasit. Hoxhaj (61′) për miqtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat