Idrizi: Nuk kishim alternativë tjetër - Bota Sot
 Idrizi: Nuk kishim alternativë tjetër

Futboll

 Idrizi: Nuk kishim alternativë tjetër

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 20:03
 Idrizi: Nuk kishim alternativë tjetër

Trepça ‘89 që po lufton sivjet për mbijetesë në Superligë, ka marrë një fitore më shumë peshë në udhëtim ndaj Ferizaj me rezultatin 5:2.

Pas ndeshjes, trajneri i 89-shit, Shpëtim Idrizi për Supersport, ka thënë se fitorja dështimi i rivalëve i motivojë edhe ata të japin gjithçka në fushë.

“Lojtarët ishin të motivuar që në ndeshja ndaj Drenicës dhe jemi përgatitur për Ferizajn”, tha fillimisht Idrizi.

“Ferizaj ka ekip të mirë pavarësisht kësaj ne kemi ardhur këtë me dëshirën më të madhe për fitore”.

“Unë kam përvojën time si lojtar me shumë trajner dhe e di që aspekti psikologjik është i rëndësishme dhe për këtë kam punuar me lojtarët, por gjithsesi, hapat negativ të Drenicës dhe Flamurtarit na motivuan më shumë për fitore sot”, përfundoj Idrizi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat