Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull - Bota Sot
Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull

Futboll

Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 20:27
Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull

Olimpia e Ljubjanës është shumë afër titullit kampion në Slloveni, ndërsa aktualisht mban vendin e parë në kuotën e 62 pikëve dhe 5 më tepër sesa ndekësit më i afërt, Celje.

Në ditën e sotme skuadra ku luan edhe Endri Çekiçi ka fituar si të ishte duke u luajtur në kalçeto ndaj Triglav Kranj e jo në futbollin profesionist.

Me rezultatin 3:7, atje ku në mënryë të pazakontë edhe Çekiçi realizoi me kokë, por edhe duke fituar një penallti. Kjo goleadë e rrallë në elitën e kampionatit të Sllovenisë ka ndodhur teksa nuk kishte asnjë ndëshkim me kartonë të kuq, për ç’ekuilibruar ekipet.

Duke nisur nga minuta e 74 e takimit dhe për të mbërritur te 79, Ljubjana do të gjente tre gola me dopietën e Stefan Saviç dhe Bezjak. Menjëherë sapo rezultati shkoi 3-7 trajneri i miqëve do të largonte edhe Çekiçin nga fusha e lojës pasi gjithçka ishte mbyllur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat