Napoli – Roma| Formacionet zyrtare - Bota Sot
Napoli – Roma| Formacionet zyrtare

Futboll

Napoli – Roma| Formacionet zyrtare

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 21:26
Foto ilustrim

Kostas Manolas është rikthyer në Napoli XI kundër ish-shokëve të tij të skuadrës, por Roma kalon në një mbrojtje prej tre futbollistëve në këtë përballje kokë më kokë për vendin e pestë.

Kjo është një përballje e drejtpërdrejtë për vendin e pestë, pasi që të dy tani duken shumë larg Atalanta dhe të Champions League pas humbjeve në mes të javës.

Napoli humbi 2-0 nga Atalanta, me David Ospina që mori një dëmtim në kokë dhe për këtë arsye mungoi këtë mbrëmje në formacion, së bashku me Allan, Fernando Llorente dhe Kevin Malcuit.

Këto janë formacionet zyrtare.

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Milik, Insigne

Roma: Pau Lopez; Ibanez, Mancini, Smalling; Zappacosta, Pellegrini, Veretout, Spinazzola; Mkhitaran, Kluivert; Dzeko

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat