Ky turp u dëgjua mbrëmë në Kosovë! Kështu bërtiti serbi - Bota Sot
Ky turp u dëgjua mbrëmë në Kosovë! Kështu bërtiti serbi

Futboll

Ky turp u dëgjua mbrëmë në Kosovë! Kështu bërtiti serbi

Nga: K. Goca Më: 12 korrik 2020 Në ora: 17:50
Ky turp u dëgjua mbrëmë në Kosovë! Kështu bërtiti serbi

Budallaqet serbe nuk kanë të ndalur si gjithmonë apo provokimet e tyre! 

Në faqen e tifozëve “Pampurave” të klubit të futbollit Fushë Kosova, bëhet e ditur për një turp që ndodhi mbrëmë në Fushë Kosovë dhe nga një serb mu në përvjetorin e masakrës së Srebrenicës në Bosnjë. 

“Përsëri mbrëmë janë dëgjuar këngë dhe thirrje nacionaliste serbe në komunën tonë:

Image

"Oj Kosovo Kosovo" , "Noz zica Srebrenica" (fiks në përvjetorin e masakrës së Srebrenicës), nga një qytetar i komunitetit serb ndaj të cilit ne e kemi kryer obligim tonë qytetar menjëherë', presim që edhe organet kompetente të merren me këtë rast!

Në asnjë mënyrë nuk do të lejojmë që këngë të tilla të jehojnë në vendin tonë përsëri!”, njofton në faqen e ‘Pampurave’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat