City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros - Bota Sot
City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros

Futboll

City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 00:42
Sergio Aguero

Manchester City synon që t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit argjentinas, Sergio Aguero, raportojnë mediat britanike.

Aguero ka qenë një ndër lojtarët kryesor të skuadrës në sukseset e shumta përgjatë viteve të fundit, dhe klubi dëshiron t’i ofrojë kontratë të re që e mban atë në Etihad deri në vendin 2022.

Aguero, rekordmeni i golave te City, pritej që të kthehej te klubi i tij i fëmijërisë, Independiente, në Argjentinë kur kontrata aktuale e tij të përfundojë në fund të sezonit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat