Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti - Bota Sot
Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti

Futboll

Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 10:58
Man City

Manchester City ka fituar apelin në CAS kundër UEFA.

‘Citizens’ ja kanë dalur që me argumentet e tyre të përmbysin vendimin e UEFA dhe kështu do të paraqiten në UEFA Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Shumë zëra thonin se ishte e pamundur që ky vendim të përmbyset, por një gjë e tillë ndodhi sot.

Por, cili ishte argumenti i Gjykatës së Arbitrazhit të Sportit për të marrë vendimin në favor të Manchester City?

“CAS thonë se akuzat “ose nuk ishin të përcaktuara ose ishin të vonuara në kohë”, zbulon Sam Lee, gazetar britanik.

Në këtë rast, kohë e vonuar do të thotë që ato kanë ndodhur më shumë se pesë vite më parë, dhe nuk mund të hetohen/dënohen përsëri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat