Pogba ‘tradhton’ Realin dhe Juven - Bota Sot
Pogba ‘tradhton’ Realin dhe Juven

Futboll

Pogba ‘tradhton’ Realin dhe Juven

Më: 16 korrik 2020 Në ora: 12:26
Pogba ‘tradhton’ Realin dhe Juven

Mesfushori i Manchester United-it, Paul Pogba është afër që të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me Manchester United-in.

Sipas SunSport, “Djajtë e Kuq” janë të bindur që francezi do nënshkruajë kontratën e re në fund të sezonit.

Pogba ka ndryshuar vendimin dhe dëshiron të mbetet në “Old Trafford”, me dallim nga vera e kaluar, ku dëshironte largimin.

Thuhet se trajneri Ole Gunnar Solskjaer është një ndër arsyet kryesore pse Pogba ka vendosur ta rinovojë kontratën.

Të interesuar për Pogba mbesin Real Madrid-i dhe Juventus-i, skuadra të cilat janë duke pritur merkaton verore për të bërë ofertat e tyre.

Kontrata momentale lojtarit i skadon verën e vitit 2021, kurse kartoni i tij vlen rreth 75 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat