PSG fiton Kupën e Francës, vendos goli i Neymar - Bota Sot
PSG fiton Kupën e Francës, vendos goli i Neymar

Futboll

PSG fiton Kupën e Francës, vendos goli i Neymar

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 23:37
Neymar

PSG ka arritur një fitore të madhe ndaj ST Etienne me rezultat 1-0, në finalen e Kupës së Francës.

Ndeshja kishte nisur mirë për PSG-në që kishte disa raste ë në start  të saj.

PSG e zhbllokoi ndeshjen në minutën e 14-të, pas një aksioni të bukur nga e djathta ku Kylin Mbappe gjuan, portier mbron, ndërsa nga topi i kthyer shënoi Neymar për 1-0.

Në minutën e 30-të ishte momenti më vendimtar i ndeshjes, pasi që St Etienne mbeti me 10 lojtarë.

Legjenda e Saint-Etienne, Loic Perrin mori karton të kuq për shkak të një ndërhyrje të tmerrshme në Kylian Mbappen.

Francezi i talentuar doli nga loja shkaku i dëmtimit me lot në sy.

Pjesa e parë dhe e dyta nuk solli gola.

Ky ishte trofeu i dytë i PSG-së këtë vit, pasi u shpallën edhe kampion të Francës, ndërsa ndeshje e stome ishte e para pas bllokimit nga pandemia COVID/19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat