FC St. Pauli nënshkruan me Leart Paçaradën! - Bota Sot
FC St. Pauli nënshkruan me Leart Paçaradën!

Futboll

FC St. Pauli nënshkruan me Leart Paçaradën!

Nga: K. Goca Më: 2 gusht 2020 Në ora: 11:34
Leart Paçarada

Futbollisti 25-vjeçari, mbrojtës i majtë, që luajti për herë të fundit për SV Sandhausen 1916. ka nënshkruar kontratë trevjeçare (deri më 30 qershor 2023) me St. Paulin, ka bërë të ditur në faqen e klubit gjerman.

Oferta e klubit te njohur gjerman St Pauli ishte më mira krahas ofertave tjera nga Gjermania, Holanda, Belgjika, Turqia, përpos kushteve te ofruara, insistimit dhe pretendimi i trajnerit Timo Shultz që ndihma e Leartit do të jetë kyqe për rikthim në Bundesliga si dhe shikueshmëria e madhe dhe e flaktë si në stadiumet e tyre ashtu edhe si mysafire, ishin përcaktuese për vendimin e reprezentuesit të Kosovës Leart Paçarada. St. Pauli si gjithmonë ka ambicie të mëdha. Kjo skuadër garon në Bundesliga II.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat