Ylli i Magic thyen ligamentin në gjurin e majtë - Bota Sot
Ylli i Magic thyen ligamentin në gjurin e majtë

Futboll

Ylli i Magic thyen ligamentin në gjurin e majtë

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 09:26
Jonathan Isaac

Sulmuesi i Orlando Magic, Jonathan Isaac, theu ligamentin kryesor në gjurin e majtë të dielën, njoftoi ekipi.

Isaac kaloi vijën dhe bëri një hap hop midis dy mbrojtësve kundër Kings. Ai më pas ra menjëherë në parket nga dhimbja, i paprekur, ndërsa shtrëngoi gjurin e majtë me rezultatin 9:19 të lënë në çerekun e katërt gjatë fitores së Magic 132-116.

Isaac i kishte duart në kokë ndërsa u tërhoq nga parketi me ndihmën e mjekësve të skuadrës.

Ishte ndeshja e dytë e Isaac që nga koha kur ai u rikuperua më 1 janar në Uashington.

Isaac, i cili humbi 31 ndeshje për shkak të lëndimit, la lojën e së dielës me 4 pikë, 4 kërcime dhe 2 vjedhje në 15 minuta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat