Dortmund kërkon 120 milionë euro, i vendos afatin e fundit Man Utd

Futboll

Dortmund kërkon 120 milionë euro, i vendos afatin e fundit Man Utd

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 10:35
Dortmund kërkon 120 milionë euro, i vendos afatin e fundit Man Utd

Borussia Dortmund i ka dhënë Manchester United një afat kohor dhe shumën e saktë për të nënshkruar me Jadon Sancho ose anësori ka të ngjarë të mbetet në Gjermani sezonin e ardhshëm.

Djajtë e Kuq kanë qenë të lidhur shumë me Sancho gjatë vitit të kaluar pasi ai shkëlqeu me 20 gola dhe 18 asistime në të gjitha garat këtë term.

Raportet e mëhershme pretenduan se një marrëveshje ishte rënë dakord ‘në parim’ midis Man Utd dhe Sancho, i cili do të bëjë që lojtari të fitojë 140 mijë funte fillimisht, duke u rritur përfundimisht në 200 mijë gjatë pesë viteve.

Sidoqoftë, tani duket se skuadra gjermane po nervozohet pasi ata i kanë vendosur klubit anglez datën përfundimtare për afatin për transferimin e Sancho.

Gazetari i Sport Bild, Christian Falk, pretendon se Dortmundi i ka dhënë Man Utd një ‘ultimatum’, ku kërkon 120 milionë euro dhe marrëveshja të arrihet deri më 10 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat