Manchester United arrin marrëveshjen me super lojtarin - Bota Sot
Manchester United arrin marrëveshjen me super lojtarin

Futboll

Manchester United arrin marrëveshjen me super lojtarin

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 18:33
Manchester United arrin marrëveshjen me super lojtarin

Jadon Sancho dhe Manchester United kanë arritur marrëveshjen për kthimin në Angli të lojtarit 20-vjeçar.

Siç ka shkruar Bild, futbollisti duket se ka arritur një marrëveshje me Djajtë e Kuq mbi bazën e një rroge prej 340 mijë funte në javë.

Bëhet fjalë për një rrogë 17.6 milionë euro që do t’i garantonte anglezit 88 milionë euro në pesë vitet e ardhshme.

Aktualisht, Sancho paguhet 6 milionë euro nga Borussia Dortmund, klub me të cilin United nuk ka arritur akoma marrëveshjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat