FSHF, “asist” femrave - Bota Sot
FSHF, “asist” femrave

Futboll

FSHF, “asist” femrave

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 19:28
FSHF, “asist” femrave

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon fushatën “rozë” dhe pro zgjerimit të futbollit me seksin femër, ndryshe nga sa ka ndodhur dikur…

FSHF fton femrat të bashkohen me sportin dhe futbollin!

“Deri dje në Shqipëri femra në futboll dukej një gjë e rrallë dhe ndryshe. Sot, ky realitet është tejkaluar.

Femrat janë edhe drejtuese ndeshjesh, pra arbitre futbolli. Dhe prej vitesh edhe arbitre ndërkombëtare. Ky është një realitet i ri. Një risi për futbollin dhe për shoqërinë shqiptare. #Vajza, bashkohuni me ne! Me familjen e madhe të futbollit!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat