James Rodriguez do t’i bashkohet Atleticos - Bota Sot
James Rodriguez do t’i bashkohet Atleticos

Futboll

James Rodriguez do t’i bashkohet Atleticos

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 11:52
James Rodriguez

James Rodriguez thuhet se është shumë afër marrëveshjes me Atletico Madridin.

Anësori kolumbian nuk është më pjesë e planeve të Real Madridit dhe do të shitet në këtë afat.

Sipas asaj që raporton El Golazo de Gol, Los Rojiblancos do të transferojnë James Rodriguezin në shumën e 15 milionë eurove.

Edhe pse Real Madridi kishte paguar 80 milion për ta transferuar atë nga Monaco para disa vitesh, lojtari ka rënë dukshëm në vlerë.

James më shumë ka qëndruar në bankën rezervë, se sa që ka luajtur, andaj vlera e tij pritej që do të ulej ndjeshëm.

Ka kohë që kolumbiani lidhet me një largim nga Los Blancos dhe më në fund duket se do të kalojë te rivali i tyre lokal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat