Moxhi: Dikush t’i mbyllë gojën atij

Futboll

Moxhi: Dikush t’i mbyllë gojën atij

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 12:23
Moxhi: Dikush t’i mbyllë gojën atij, vetëm ankohet

Deklaratat e lëshuara nga Antonio Konte në përfundimin e sfidës kundër Atalantës, e vlefshme për javën e fundit të Serisë A, kanë bërë të diskutohet gjatë ditëve të fundit.

“Me situatën e qetësuar do të bëhen reflektimet e duhura. Personalisht ka qenë një vit shumë i ndërlikuar, ta përfundojmë sa më shpejt. Duan të më dhurojnë Mesin? Vetëm unë e di çfarë m’u desh të bëja për të më blerë Lukakun. Më besoni! Në fund të vitit do të bëj vlerësimet e mia”, u shpreh trajneri menjëherë pas fitores 0-2 në transfertën e Bergamos, e luajtur të shtunën e kaluar.

Në rreshtat e tij në “Libero”, ish-drejtuesi i Juventusit dhe i Partizanit, Luçiano Moxhi, ka bërë analizën e tij: “Çështja që duhet të shqetësojë Interin varet vetëm nga deklaratat publike të bëra nga Konte që e bënë në fund të shpërthente, siç ka bërë edhe në raste të tjera.

Mes trajnerit dhe klubit, ky i fundit është fajtor, së paku sipas Kontes. Por, mendoj se dikush duhet ta frenojë: është një trajner i zoti, por flet shpesh publikisht dhe gjithmonë për t’u ankuar. Sikur dëshiron të tregojë se sukseset e munguara nuk kanë qenë asnjëherë faji i tij, por i të tjerëve”, ka shkruar ish-drejtuesi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat