Ideja e Arsenalit - Bota Sot
Ideja e Arsenalit

Futboll

Ideja e Arsenalit

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 17:48
Ideja e Arsenalit

Arsenali ka njoftuar se ka propozuar idenë e largimit nga stafi të 55 personave për shkak të krizës së shkaktuar nga koronavirusi.

Klubi londinez, i cili është në pronësi te Stan Kroenkes që ka një pasuri prej 6.3 miliardë funtesh, ka konfurmuar lajmin përmes një komunikate të lëshuar nga dy drejtorët Raul Sanllehi dhe Vinai Venkatesham.

“Ne nuk i bëjmë lehtë këto propozime dhe kemi shikuar në çdo aspekt të klubit dhe shpenzimet tona para se të arrijmë në këtë pikë”, thuhet në njoftim.

“Ne tash jemi duke hyrë në periudhën e kërkuar prej 30 ditësh të konsultimeve për këto propozime”, thuhet më tej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat