Jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli - Bota Sot
Jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli

Futboll

Jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 19:03
Jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli

Jepet vendimi për ndeshjen e Championsit Barcelona-Napoli.

Qeveria spanjolle insiston se ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Napolit mund të zhvillohet normalisht në “Cam Nou”, pavarësisht rasteve të koronavirusit. Sfida e parë në Itali përfundoi në barazim 1-1.

“Do të luhet siç është planifikuar” tha Argimon për “Radio RAC1”. “Situata është në përmirësim që nga java e kaluar. Ndeshja mund të vazhdojë sipas planit që të luhet me dyer të mbyllura. Ne do ndjekim protokollet e UEFA-s. Në stadium do ketë një limit prej 350 njerëzve që do jenë pjesë e stafit dhe jo tifozë”, përfundoi zyrtari i qeverisë spanjolle Argimon.

Në katalonjë ka pasur 955 raste të reja më Covid-19 në krahasim me 622 që kishte dje. Ndërsa Italia regjistroi 384 raste positive në 24 orët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat